Puchar Burmistrza Pszczyny 2013

Pierwsze regaty sezonu za nami. W ubiegły weekend w Pszczynie (Śląsk) wzięliśmy udział w zawodach o Puchar Burmistrza. Startowaliśmy w składzie:

Daniel Sokolowski (ster)

Marek Majewski (trymer foka)

Kamil Maliszewski (spinaker + trapez)

Regaty odbyły się na jeziorze Łąka. Niestety aura była conajmniej nieprzyjemna (o ile można tak określić 2 dni praktycznie nieustającego deszczu:) ), chociaż warunki wiatrowe (2-3 B) pozwoliły sprawnie rozegrać 8 wyścigów. Do regat przystąpiliśmy praktycznie z marszu, treningi zaplanowane w Majówkę, ze względów pogodowych, udały się niestety połowicznie. Pierwszego dnia nasze wyniki były całkiem niezłe, zajmowaliśmy kolejno miejsca  11, 4, 6, 10 i 11. Jak na pierwsze poważne pływanie w nowym składzie, w dodatku z nowym fokiem, na którym nie mieliśmy jeszcze okazji popływać, nie było się czego wstydzić. Niestety drugi dzień, po uroczej nocy spędzonej w coraz bardziej podmakającym namiocie, był już nieco gorszy. W trzech rozegranych wyścigach zajmowaliśmy miejsca w okolicach 10, i finalnie skończyliśmy zawody na 11 pozycji.

Wielkie gratulacje dla organizotorów regat – wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Kwestie wyżywienia, logistyki, imprez towarzyszących, zaplecza zostały przygotowane na najwyższym poziomie!!! Przy okazji ogłoszono, iż przyszłoroczne Mistrzostwa Polski odbędą się właśnie w Pszczynie (tym razem na Goczałkowicach), co wydaje się, przynajmniej od strony organizacyjnej, strzałem w dziesiątkę.

Już za tydzień zapraszamy wszystkich, którzy będą akurat na południu do Dąbrowy Górniczej, gdzie odbędą się kolejne regaty Pucharu Polski. I oczywiście, jak zwykle jedziemy tam po zwycięstwo:)))

 

Pozdrawiam

soql

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*