Puchar Pojezierza Dąbrowskiego 2013

Z lekkim poślizgiem zapraszam wszystkich do przeczytania relacji z regat o Puchar Pojezierza Dąbrowskiego, które odbyły się 18 i 19 maja na zbiorniku Pogoria III.

Pierwszy dzień regat przywitał nas znakomitą pogodą, co po doświadczeniach z Pszczyny było miłą odmianą:) Słońce, wiatr w okolicach 3-4 B, nic więcej do szczęścia nie było potrzebne. Starotwaliśmy w tym samym składzie co na regatach wcześniej, czyli Marek Majewski – trymer foka i Kamil Maliszewski – dziobowy.

Pierwszy dzień startów był w naszym wykonaniu dość nieregularny. Rozpoczęliśmy dość przeciętnie, od 8 miejsca. Niestety słaby start z drugiej linii nie pozwolił powalczyć o lepszą lokatę. Drugi wyścig to już zdecydowanie lepsza postawa. Bardzo szybka halsówka, poprawna żegluga na pełnych i niezagrożone grugie miejsce na mecie. Niestety zwycięzcy tego wyścigu, ekipa Procad była poza zasięgiem:( Kolejne wyścigi tego dnia to znowu huśtawka. Ostatecznie pierwszy dzień regat zakończyliśmy zajmując miejsca: 8, 2, 12, 9, 5 i zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień regat rozgrywany był w podobnych warunkach. W moim odczuciu wiało nieco słabiej, chociaż wiatr był bardziej porywisty. Pierwszy wyścig skończył się dla nas niestety dyskwalifikacją za incydent z łódką POL-106 Patryka Richtera. Niestety w tym przypadku wina leżała po naszej stronie, choć na szczęście cały incydent zakończył się jedynie delikatną obcierką na kursie spinakerowym. Pozostałe dwa wyścigi tego zakończyliśmy na miejscach 7 i 12. Warty wspomnienia jest jedynie drugi wyścig tego dnia, gdzie na górnej boi zameldowaliśmy się jako pierwsi, ale później seria błędów zepchnęłą nas na dalsze miejsce.

Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce w klasyfikacji generalnej. Po 11 miejscu w Pszczynie widać progres:). Budujące jest to, iż aż 3 razy w ciągu regat na pierwszej górnej boi byliśmy na czele stawki, co daje nadzieję na przyszłość.

Pozdrwaiam wszystkich i zapraszam serdecznie na regaty Nord Cup w Gdańsku w dniach 29-20 czerwca i tydzień później do Pucka na Mistrzostwa Polski, gdzie oczywiście też się pojawimy. Relacje oczywiście znajdziecie na blogu:)

Daniel

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*